Liverpool žije

„… už mi nezbyly žádný peníze a vejplatu mám až za dva dny… založíš mě do tý doby, kámo?“

            „Sorry bro, mně taky nic nezbylo, poslední prachy šly na pivo.“

            „Jsme v háji, ale máme off, je krásně a já chci na fesťák…“

            „Tak jdem!“

Jo, typická situace. Zpočátku jsou i týdenní výplaty málo a člověk si velkých peněz rád užije. Užije až tak, že pár dnů po výplatě není ani na chleba, ale ty zážitky? Novej šatník plnej hadrů? Za to všechno to přeci stojí… nebo taky ne, ale chleba tu stejně stojí za prd, tak co.

V Liverpoolu a okolí je tolik akcí pro širokou veřejnost, že byste potřebovali mít „jen“ peníze a volný čas. Sen většiny lidí – nepracovat, ale mít cash. Nu což, zpátky do reality… co zajít na fesťák for free a třeba si dát ještě drink nebo pizzu zdarma? Nemusíte krást, oni vám to ještě sami strčí pomalu až do pusy… a pěkně hluboko!
Neděláme si z vás legraci, takhle to tu opravdu chodí. Dokonce ten největší evropský hudební festival (Liverpool International Music Festival) je zdarma a ještě k tomu každoročně přímo v Liverpoolu – nenechte si tuto akci plnou známých i neznámých interpretů ujít! Za tu cenu to je jako ušitý na míru pro Čecháčky. Jo a pivo tam taky koupíte, tak snad letos budou i klobásy!

Na každý den v roce je pro veřejnost připraven event (událost). Můžete se těšit například na Brazilica Festival, Africa Oyé, Festival of Reggae, Irish Festival nebo také Food and Drink Festival. Neprobíhají tu samozřejmě jen festivaly, ale i různé výstavy, trhy, koncerty nebo letos exkluzivně MMA zápasení v kleci organizace UFC.

            Většina festivalů a výstav jsou zdarma, popřípadě platíte zanedbatelnou částku, takže ani klasický Čech by nemusel tak moc ohrnovat frňák.

Když zrovna nenajdete žádné jídlo zdarma, ale zároveň vás neláká ani nejtypičtější anglická pochoutka, neboli olej na talíři, v doslovném překladu do angličtiny nesoucí název Fish & Chips, pak můžete vyzkoušet místní restaurace, kde si zaručeně najdete to, co vám chutná. Aj ten guláš se tu dá čas od času objednat! A když už jsme u toho, tak i to český pivko se tu točí!

PS: pokud s námi vyjedeš, dostaneš knihu Rady a tipy, kde jsou vypsané i restaurace s nejrůznější kuchyní.

Není vůbec neobvyklé, když zajdeš do Marocké restaurace a čísník bude z Maroka. Samozřejmostí je všudypřítomná English breakfast, vynikající hamburgery nebo seafood (chobotničky, ryby, apod…). Nesmíme opomenout pochoutky lenivých Anglánů, kterými jsou Ready meals (jídlo, které koupíte v supermarketu a doma strčíte do mikrovlnky) a fastfoody, který stojej za starou bačkoru, ale občas taky zhřešíte a pak s dalšíma tlouštíkama klábosíte o fotbale, i když fotbal nesledujete – stačí říct, že fandíte Liverpoolu a máte plno nových přátel.