Byl jednou jeden Honza v Liverpoolu

Ahoj,

chtěl bych se s vámi podělit o zkušenosti s firmou LIFECHANGE, abyste měli představu jak to celé probíhá a co vás může také mile a nemile překvapit.

Jako každý jsem měl zpočátku obavy jak to vše bude probíhat, jestli to vše dopadne tak jak má, apod.

Veškeré zařizování před odletem do Anglie trvalo 3 týdny. Pořád jsem byl s klukama v kontaktu a řešil s nimi detaily, abych věděl co a jak. Poslední týden před odletem mi přišel email s tím kde budu bydlet, jak je dům vybavený a jak se na letišti shledáme.

Byl pátek večer kolem osmé hodiny, čas mého příletu. Jakub na mě čekal na letišti, kde právě začalo to mé dobrodružství. Rovnou z letiště jsme se vydali ke mně domů (na mé nové ubytování), cestou mi Jakub vysvětloval jak tu vše chodí a jak to celé bude vypadat následující týden. Nezalekněte se těch tun informací, které se k vám dostanou první týden – je jich přespříliš, ale jsou doopravdy nutné k fungování. Nebojte se Jakuba znovu zeptat, on se zlobit nebude.

Přijeli jsme konečně ke mně domů, kde jsem obdržel veškeré informace ohledně schůzek na NIN nebo pracovního pohovoru. Po založení banky jsem složil částku za programový poplatek a nájem se zálohou. Obdržel jsem také několik dalších dokumentů včetně faktury emailem. Hned následující den jsme šli na prohlídku města, kde jsem mohl vidět několik zajímavých a také důležitých míst pro žití v Liverpoolu. Po víkendu jsme společně jeli na pohovor do práce, kterým jsem úspěšně prošel. Odpoledne jsme ještě stihli registraci u doktora.

Veškeré věci co byly ve smlouvě byly zařízené do týdne, dokonce i do práce jsem nastoupil během týdne, což bylo super.

Samozřejmě s mojí smůlou, kterou jsem si přivezl z Čech, mě tady potkala nehezká věc – nefungoval mi týden internet. Bavili jsme se o tom s Landlordem (majitel domu), který zajistil opraváře od poskytovatele internetu. Našlo se aspoň prozatímní řešení – za £20 jsem si dobil kredit s neomezenými daty.

Sice chyba nastala, ale nic to nemění na tom, že jsem zde poznal spoustu nových lidí, poznatků, zkušeností a ještě k tomu si přivydělám hezký peníz. Musím říct, že místní lidé mají zvláštní přízvuk, ale jsou tu všichni milí a přátelští, úplně jiný přístup oproti Česku. Mám první týdny života v Liverpoolu úspěšně za sebou a konečně můžu jít s přáteli za zábavou.

Tímto bych chtěl poděkovat za možnost začít žít nový život a šanci ke splnění životních cílů.

Jan Kobylka

Chcete se na něco zeptat přímo Honzy? Neváhejte ho kontaktovat.
grasshoper@atlas.cz
https://www.facebook.com/HozicekKobylek

Zažij Anglii na vlastní kůži